Canon EOS 600D - młodszy brat Canona EOS 60D

Firma Canon zaprezentowała nowy model lustrzanki amatorskiej będący uzupełnieniem bardziej zaawansowanego Canona EOS 60D.

Aparat ten, oznaczony symbolem EOS 600D z pewnością stanowić będzie atrakcyjny produkt dla fotoamatorów poszukujących niewielkiej lustrzanki o sporych możliwościach, a przy tym charakteryzującej się atrakcyjną ceną.

Nowej "trzycyfrowej" lustrzanki z rodziny EOS raczej nie można określić mianem rewolucyjnej. Stanowi ona raczej w swoim zamierzeniu dopasowanie konstrukcji znanej z Canona EOS 550D do niektórych rozwiązań znanych z Canona EOS 60D. Jest to więc konstrukcja opracowana na bazie 18-megapikselowego przetwornika CMOS o rozmiarach APS-C i 14-bitowym procesorze obrazu DIGIC 4. Oferuje też użytkownikowi możliwość ustawienia czułości w zakresie ISO 100–6400 z możliwością rozszerzenia jej do odpowiednika wartości 12800.

Nowością w prezentowanym modelu jest bez wątpienia uchylny wyświetlacz LCD Clear View Vari-angle o przekątnej 7,7 cm i rozdzielczości 1040 tys. punktów. Takie rozwiązanie niewątpliwie ułatwi fotografowanie w trybie live-view i filmowanie pod dowolnym kątem, w tym również znad głowy i na wysokości gruntu. Inną ważną funkcją jest możliwość filmowania w rozdzielczości FullHD, czyli 1920×1080 pikseli z prędkością 30, 25 lub 24 klatek na sekundę. Aparat dysponuje też nowym trybem automatycznym o nazwie Auto Intelligenst Scene (inteligentne rozpoznawanie sceny) pozwalającym rejestrować bardzo różnorodne sceny w prosty sposób. Intelligent Scene Auto rozpoznaje rodzaj ujęcia i automatycznie dobiera do niego najlepsze ustawienia. Bardzo dobre efekty gwarantuje także funkcja "Auto" Picture Style, pozwalająca na precyzyjne dostrojenie kolorów w trakcie fotografowania. Przydatna jest również funkcja "Auto" Picture Style, pozwalająca na precyzyjne dostrojenie kolorów w trakcie fotografowania.

EOS 600D umożliwia również dowolne modyfikowanie zdjęć. Kolejna z nowych funkcji, Basic+ pozwala na zmianę stylu zdjęcia poprzez wybór jednej z ośmiu opcji nasycenia takich jak Warm, Cool czy Intense (Ciepły, Zimny, Żywy). Niezależnie od tego czy fotografuje się krajobrazy, ludzi, czy wykonuje makrofotografie, zadaniem funkcji Basic+ ma być zapewnienie optymalnych efektów. Podobnemu celowi służyć ma też możliwość nakładania filtrów kreatywnych również w trakcie przeglądania już wykonanych zdjęć oraz możliwość wykonywania zdjęć w jednym z czterech formatów (3:2, 4:3, 16:9 oraz 1:1) podczas korzystania z trybu LiveView. Z kolei wzbogacenie interfejsu użytkownika o tzw. Feature Guide (przewodnik po funkcjach) ma na celu ułatwienie początkującym użytkownikom zapoznanie się z funkcjami aparatu.

Pozostałe funkcje aparatu obejmują m.in. tryb seryjnego wykonywania zdjęć z prędkością 3,7 klatek na sekundę, dziewięciopolowy autofokus o środkowym sensorze o podwyższonej precyzji i znany z zaawansowanego modelu EOS 7D system pomiaru iFCL. Aparat wyposażono też w zintegrowany kontroler bezprzewodowego wyzwalania zewnętrznych lamp błyskowych (w tym również najnowszych modeli Speedlite 320EX i 270 EX II). W skład zestawu z aparatem dostarczany jest nowy obiektyw typu kit – Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. Cena aparatu w zestawie ze wspomnianym "szkłem" ma nie przekroczyć kwoty 900 dolarów.

Źródło: swiatobrazu.pl





ostatnia zmiana: 2011-02-21
Komentarze
Polityka Prywatności