Nowy aparat Sony SLT-A35

Sony poinformowało o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu α35 (SLT-A35), przeznaczonego dla fotografów na wszystkich poziomach zaawansowania.

Nowością w modelu α35 jest tryb zdjęć seryjnych Tele-zoom, który umożliwia wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8,4 megapiksela z szybkością do 7 kl./s przy powiększeniu obrazu wynoszącym w przybliżeniu 1,4x. Dostępny jest również tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5,5 kl./s, umożliwiający wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości 16,2 megapiksela i śledzenie ostrości.

Nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela zapewnia szczegółowość fotografii i filmów HD oraz niski poziom szumów. Jego duża rozdzielczość i czułość umożliwia zaawansowanemu procesorowi obrazu BIONZ optymalizację danych o obrazie, której efektem jest między innymi bogactwo i naturalny wygląd reprodukowanych kolorów. Maksymalna czułość ISO 12 800 pozwala na rejestrację naturalnie wyglądających zdjęć i filmów HD nawet w słabym oświetleniu.

Technologia półprzezroczystego lustra umożliwia ciągłą kontrolę obrazu z głównej matrycy, zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmu. Zaletą niedostępną w tradycyjnych lustrzankach cyfrowych jest ciągłość działania precyzyjnego, opartego na wykrywaniu fazy TTL, systemu automatyki ostrości, zapewniana dzięki kierowaniu części światła z półprzezroczystego lustra do systemu AF.

Alternatywę dla komponowania zdjęć na ekranie LCD aparatu stanowi wizjer Tru-Finder o dużej rozdzielczości. Komponowanie zdjęć krajobrazowych i architektonicznych można sobie ułatwić, wyświetlając siatkę linii.

Bardziej zaawansowani użytkownicy z zadowoleniem powitają przycisk funkcji użytkownika, do którego można przypisać jedną z 14 często używanych funkcji.

Nowością w aparacie α35 są ustawienia twórczych efektów zdjęciowych. Można dzięki nim wzmocnić wyraz wykonywanych zdjęć lub nagrywanych filmów HD, nie obawiając się zarazem o późniejszą obróbkę obrazu. Podgląd efektów jest możliwy na ekranie aparatu jeszcze przed wykonaniem zdjęć, a ich wachlarz obejmuje między innymi zdjęcie retro, technikę high-key, aparat-zabawkę oraz posteryzację. Chcąc otrzymać wyraziste fotografie, na których wybrany kolor odcina się od czarno-białej reszty obrazu, można użyć efektu częściowego koloru.

Optymalizacja zużycia energii pozwoliła teraz na zwiększenie wydajności akumulatora aparatu do 440 fotografii po jednym ładowaniu (w przybliżeniu, przy korzystaniu z tylnego ekranu LCD) - a więc o ponad 30% więcej w porównaniu z poprzednim modelem. Aparat α35 może współpracować z całą gamą 32 obiektywów Sony z mocowaniem A, wśród których jest sześć modeli Carl Zeiss.

Źródło: tech.wp.pl

ostatnia zmiana: 2011-06-09
Komentarze
Polityka Prywatności