Lustrzanka OM-D E-M5 Mark II - limitowana wersja

Chociaż od premiery OM-3Ti minęło 20 lat, limitowana edycja aparatu OM-D E-M5 Mark II ma wiele wspólnego ze swoim sławnym przodkiem. I nie chodzi tylko o wygląd. Obydwa modele oferują zaawansowanym fotografom przenośną, wysokiej klasy, alternatywę dla cięższych konkurentów.

W latach 1980 - 90 seria OM zdobyła reputację kompaktowych, lekkich, dających się wykorzystać w każdych warunkach aparatów systemowych, a ich nowatorskie rozwiązania takie jak pneumatyczny tłumik ruchu lustra, czy wielopunktowy pomiar światła były szczególnie doceniane przez właścicieli OM-4. Model E-M5 Mark II kontynuuje tę tradycję dzięki swoim niewielkim wymiarom, solidnej budowie oraz najwydajniejszej na świecie** 5-osiowej stabilizacji obrazu. Jak zauważyło jury nagrody TIPA, aparat ten idealnie nadaje się do dynamicznej, spontanicznej fotografii w ruchu ("przełomowa technologia, która obsługuje praktycznie każdą sytuację podczas fotografowania.").

Tytanowy mocarz

Począwszy od wprowadzenia OM-1 w 1973 roku, przełomowa seria Yoshihisy Maitaniego łączyła formę z funkcjonalnością na profesjonalnym poziomie, a atrakcyjny i jednocześnie praktyczny OM-3Ti był kulminacja tej filozofii projektowania. Jego tytanowy korpus był nie tylko lżejszy od korpusów aluminiowych, lecz był również bardziej odporne na korozję i ciepło oraz sześciokrotnie bardziej wytrzymały. Pod względem wyglądu OM-3Ti wyróżniał się na tle wszystkich aparatów dostępnych w tamtym czasie.

Edycja limitowana OM-D E-M5 MARK II jest hołdem dla tego dziedzictwa, urzeka swoim nowym kolorem i nawiązaniami do charakterystycznego designu OM. Oprócz znanych, kanciastych konturów OM, usytuowania pryzmatu i nisko położonemu środkowi ciężkości, nowy aparat uwodzi kolekcjonerów jego charakterystycznym tytanowym stylem wykończenia, oraz gustownie frezowanymi pokrętłami i przyciskiem spustu migawki.

Historia 20 wieku, jakość 21 stulecia

Wygląd OM-D EM 5 Mark II Limited Edition nawiązuje do lat 80. i 90., ale pod każdym innym względem model ten jest nowatorskim przykładem zastosowania najlepszych oferowanych obecnie technik optycznych. Jak przyznała TIPA, kiedy zdecydowała się wyróżnić kilka jego cech (innych, niż 5-osiowy stabilizator obrazu): "umieszczony w wodoodpornym i odpornym na mróz i pył, korpusie ze stopu magnezu, 16,1 megapikselowy sensor 4/3 Live MOS, oraz procesor TruePic VII, Olympus OM-D E-M5 Mark II oferuje szeroki wachlarz twórczych możliwości obrazowania, a także ISO aż do wartości 25 600. Aparat ułatwia kadrowanie ujęcia dzięki wizjerowi elektronicznemu z 2,36 mln punktów i obrotowemu ekranowi dotykowemu LCD 3" z 1,037mln punktów. Jego bardzo szybki Fast AF pokrywa 81 punktów i zapewnia doskonałą wydajność nawet przy słabym oświetleniu.

Funkcja śledzenia AF zapewnia błyskawiczne nastawianie ostrości nawet w trybie zdjęć seryjnych do 10 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości. Aparat posiada również specjalną opcję zdjęć w superrozdzielczości, zapewniającą możliwość wykonania zdjęcia o rozdzielczości odpowiadającej 40-megapikselowemu sensorowi, dzięki połączeniu 8 ujęć w formacie JPEG uzyskanych za pomocą przesunięcia czujnika.

”Najnowszy członek rodziny Olympus OM-D będzie wyróżniał się szczególnie ze względu na swój niezwykły tytanowy wygląd, luksusowe skórzane akcesoria i nawiązaniu do dziedzictwa, które poczuje każdy, kto stanie się jego posiadaczem. Ale tak naprawdę aparat ten będzie wyrafinowanym narzędziem dla spontanicznego, kreatywnego fotografa i filmowca. Jest mniejszy i lżejszy od porównywalnych lustrzanek. Pozwala rejestrować filmy wolne od szumów i rozmyć, bez konieczności korzystania z dodatkowego, nieporęcznego osprzętu, bez względu na to, jak złe są warunki oświetleniowe. Yoshihisa Maitani bez wątpienia zgodziłby się, że model ten jest godnym hołdem złożonym swojemu wspaniałemu przodkowi.

Najnowsza specyfikacja znajduje się na stronie internetowej Olympus na: http://www.olympus-europa.com


źródło: Olympus
data ostatniej modyfikacji: 2015-05-30 19:51:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności